Агрономія
Головне:
Агрономія

У 2019 році середня річна температура повітря в Україні перевищила норму на 2,7 °C

У 2019 році середня річна температура повітря в Україні вперше досягла позначки 10,5 °C, тоді як кліматичною нормою для нашої країни є 7,8 °C.

Про це повідомила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко під час конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

За її словами, це був перший у рейтингу найтепліших рік в Україні, коли середня річна температура перевищила кліматичну норму на 2,7 °C. А ще у 1881 році, відколи працює Київська метеорологічна станція, середня річна температура повітря становила 6,5 °C.   

До слова, у Паризькій кліматичній угоді 2015 року йдеться про те, щоб не допустити потепління на земній кулі більше ніж на 2 °C.

Як зазначила Тетяна Адаменко, для сільського господарства важливими є також зміни середніх місячних температур упродовж року, які істотно зросли за останнє десятиріччя. При цьому найбільше середні місячні температури підвищилися в літні місяці.

«У період з 2006 по 2019 роки було побито рекорд абсолютного максимуму температур повітря практично по всій території України, за винятком західних областей. Температури 40-41 °C, які раніше спостерігалися лише на півдні країни і то не щороку, зараз завоювали нові території – північ та північний схід. А в 2010 році вперше в Україні була зафіксована температура повітря +42 °C у затінку», – зауважила Тетяна Адаменко.

Крім того, за її словами, останнім часом дуже швидко зростає кількість днів протягом року з тепловими стресами не лише для людей, а й для рослин – це кількість днів із температурами вище +30 °C.

Усе це супроводжується дефіцитом опадів у літні місяці, що посилює ризики виникнення просух. І в подальшому збільшення кількості опадів в Україні не прогнозується, а тому, на думку Тетяна Адаменко, адаптуватися до цих змін слід уже зараз.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали