Агрономія

Тверда пшениця оптимально лягає в конвеєрне вирощування зернових

Тверда пшениця оптимально лягає в конвеєрне вирощування зернових

Українських агровиробників від вирощування твердої пшениці стримує певне нерозуміння технології, відсутність в агропідприємств товарних партій із високою якістю, нерозуміння ринку тощо.

Про це розповів  агроном-аналітик агропідприємства Дмитро Кисельов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

За його словами, тверда пшениця оптимально лягає в конвеєрне вирощування зернових  культур і підходить для всіх регіонів України.

«Я б не сказав, що ця культура є складною у вирощуванні», – зазначив Дмитро Кисельов.

Фахівець переконаний: для твердої пшениці не потрібна якась специфічна техніка.

«Зокрема, сіємо сівалками MZURI. Також застосовуємо обприскувач і комбайн для збирання врожаю», – уточнив Дмитро Кисельов.

Він додав, що ця культура навряд чи стане заміною в господарствах, де вирощують різні сорти сої або цукровий буряк через різні строки сівби.

«Головне — чітке і своєчасне виконання агротехоперацій. Бажано, щоб були сортові технології,

адже треба розуміти, які рістрегулятори та у яких дозах є найефективнішими. Крім того, у вирощуванні твердої пшениці треба обстежувати ґрунти на вміст мінерального азоту. Це потрібно для правильного планування азотного живлення», – констатував Дмитро Кисельов.

За його словами, можливо, ця культура потребує більшої уваги агронома, адже щоб отримати врожай належної якості, слід вчасно ідентифікувати й розв’язати проблему.

Нагадаємо, у ПП «Західний Буг» щороку закладають дослідні ділянки твердої пшениці. Раніше повідомлялося, як відрізняється урожайність твердої та м’якої пшениці. Також повідомлялося, які відмінності у технології вирощування твердої та м’якої пшениці.