Агрономія

Тривалі заморозки на Черкащині негативно вплинуть на квітучі дерева та ріпак

За останні 40 років на Черкащині лише у 4 випадках у квітні не було заморозків. В середньому відмічається 5-7 квітневих днів з цим стихійним явищем, а найбільше – 18 днів з від’ємними температурами зареєстровано у 2020 році, тоді були пошкоджені абрикоси, ранні сходи картоплі.

Про це пише начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань на своїй сторінці у Фейсбук.

Особливість нинішнього квітня – заморозки інтенсивністю -6-7ºС, а на ґрунті до 9ºС та тривалий період. Тривалість дії таких низьких температур має важливе значення. Якщо заморозок тривав до 1 години – масштабних наслідків може не бути, а на поточному тижні ми відмічаємо вже 4 ночі зі зниженням нижче 0ºС впродовж 10-13 годин.

«Чутливість рослин до заморозків залежить від фази їх розвитку. Чим більше рослина встигла розвинутись, тим вона вразливіша. Такі низькі температури, як для цього періоду, негативно вплинули не лише на квітучі дерева, а могли спричинити пошкодження такої озимої олійної культури як ріпак. Тому наші агрометеорологи після завершення цього періоду оцінять стан посівів і вплив інтенсивних весняних заморозків»,

– зазначив Віталій Постригань.

Нагадаємо, садівники Рівненщини розповіли про вплив заморозків на плодові дерева.