Агрономія

Температура повітря у першій декаді березня була на 2-6°С вищою від норми

На початку березня утримувалася тепла, переважно хмарна з проясненнями погода. Середньодобові температури повітря в Україні пербували в межах від 3°С тепла до 1°С морозу, що на 2-6°С вище від норми.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в Україні.

Максимальна температура повітря у першій декаді березня підвищувалася до 7-14°С тепла, а мінімальна опускалася до 2-5°С морозу.

Опади у вигляді мокрого снігу та дощу різної інтенсивності спостерігалася майже на всій території країни. Так, за даними науково-дослідних установ НААН у Київській області середня кількість їх становила 1,2 мм, у Житомирській – 2 мм, у Львівській – 24 мм.

На більшій частині території сніговий покрив відсутній, грунт талий. Температура ґрунту на глибині 5 см, за даними «ННЦ «Інститут землеробства НААН» становить 2,3°С тепла.

Агрометеорологічні умови для завершення перезимівлі озимих культур у першій декаді березня були задовільними. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур становила 1-4°С морозу, що вище критичних меж вимерзання. Розрахункова критична температура вимерзання добре розвиненої з осені пшениці озимої середньої морозостійкості становить 12-14°С морозу.

Нагадаємо, згідно з прогнозом, середня місячна температура в березні буде на 2°С вищою за норму.