Агрономія

Температура повітря в третій декаді листопада була нижчою від норми

Температура повітря в третій декаді листопада була нижчою від норми

У третій декаді листопада утримувалася переважно холодна погода, лише протягом декількох днів вдень спостерігалися плюсові температури повітря. Середня температура повітря була в межах від 3°С морозу до 3°С тепла і була на 2,2-2,7°С нижче норми.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.

Максимальна температура повітря у найтепліші дні на півночі та сході підвищувалася до 3,0-5,3°С, а на півдні та заході – до 6,0-9°С тепла, мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася до 5-11°С морозу.

Опади у вигляді дощу та снігу різної інтенсивності випали на всій території країни. Так, за даними науково-дослідних установ НААН у Київській області їх випало 7,6 мм, за норми для третьої декади листопада – 17,9 мм, температура ґрунту на глибині 10 см варіювала від 0°С до 3,5°С, висота снігового покриву становила 2,5-5,5 см, ґрунт промерзав на глибину 9 см.

У Львівській області їх кількість становила 7,7 мм, сніговий покрив утворився 28 листопада і його висота – 5-8 см, промерзання ґрунту ‒ до 4 см, температура на глибині залягання вузла кущіння ‒ мінус 0,2 0С, мінімальна ‒ мінус 1,1 0С. У Житомирській області кількість опадів становила 11 мм, висота снігового покриву – 5-10 см.

Раніше повідомлялося, як похолодання вплинуло на шкідників озимих культур.