Агрономія
Головне:
Агрономія

У технології вирощування ріпаку — нові тенденції, пов’язані зі зміною клімату

За кілька останніх років у технології вирощування ріпаку з’явилися нові тенденції, що пов’язано з глобальними змінами клімату. На них акцентував увагу засновник і генеральний директор ТОВ «АгроРось» Петро Євич, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, на ринку з’явилось багато нових інтенсивних гібридів ріпаку, серед яких є такі, що призначені для ранніх, середніх і пізніх строків сівби. Агрономи тепер мають більший вибір для відбору.

«Разом з тим, велика кількість пропозицій може дезорієнтувати будь-кого, — вважає експерт. — Тому варто дослухатися до обґрунтованих рекомендацій фахівців, які пропонують не лише насіння, а й технологію вирощування, адаптовану до умов ґрунтово-кліматичної зони, в якій працює конкретне господарство».

Ще одна тенденція — багато агрономів почали застосовувати вологоутримуючі технології.

Також в останні роки ринок наповнився новітніми фунгіцидами, які ефективно забезпечують захист від хвороб.

Втім, не слід забувати про те, що вирощування сільськогосподарських культур під відкритим небом несе свої ризики — град, морози, спека, які не сприяють підвищенню врожаю. «Тому, потрібно диверсифікувати ризики — зокрема, вирощуючи різні гібриди», — порадив Петро Євич.

Журнали