Сидерати у більшості випадків не можна сіяти як монокультуру – аграрій
Сидерати у переважній більшості випадків не можна сіяти як монокультуру. Краще віддавати перевагу сумішам.
Таку думку висловив керівник ТОВ «Харківське насіння» Віктор Філатов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
За його словами, раніше було дуже популярним посіяти гірчицю або редьку в монокультурі. Від цього дуже потерпали наступні культури, адже гірчиця й редька належать до родини хрестоцвітих – вони відрізняються безмікоризними властивостями й у монокультурі стерилізують ґрунт.
«Наприклад, у господарстві після пшениці посіяли гірчицю, а наступною культурою обрали кукурудзу. Внаслідок низької мікробіологічної активності зазвичай після сьомого листка кукурудза синя. Тому що гірчиця вбила всі мікоризні гриби й купу бактерій своїми кореневими виділеннями. І щоб наступна культура все наростила, потрібно доволі багато часу. Тому в наших сумішах ми намагаємось, щоб частка хрестоцвітих культур не перевищувала 5-8% у загальній масі. Без них не можна: адже хрестоцвіті доволі непогано борються з ущільненнями ґрунту»,
– зазначив Віктор Філатов.
Нагадаємо, Віктор Філатов має великий досвід у вирощуванні сидератів. Зокрема, завдяки сидератам у ТОВ «Харківське насіння» в 2-3 рази підвищили рівень фосфору в ґрунті, також за 15 років застосування сидератів у господарстві кількість органічної речовини в ґрунті зросла вдвічі.