Агрономія
Головне:
Агрономія

Сума опадів за вегетаційний період зменшується з темпом 51 мм за 10 років

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За останні 30 років спостерігається чітка тенденція до зниження кількості опадів — як за рік, так і за вегетаційний період.

Таким висновком на основі досліджень з 1980-го по 2018 роки поділився Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Аналіз отриманих лінійних трендів показує, що зниження кількості сум річних опадів відбувається з темпом 56,7 мм за 10 років, а зменшення сум опадів за вегетаційний період — із темпом 51,3 мм за 10 років, тобто доволі стрімко.

Так, якщо на початку 1980-х рр. ХХ ст. кількість річних опадів була близькою 600 мм, а за вегетаційний період понад 400 мм, то тепер, відповідно, близько 400 і 300 мм.

В останні десятиліття спостерігається зменшення опадів у посівний період (березень-квітень). Так, якщо на початку 1980-х рр. XX ст. їх кількість становила в середньому 70–80 мм, то після 2010 року — 40–45 мм, що, у свою чергу, призводить до браку вологи в період сходів ярих культур.

Динаміка атмосферних опадів за березень-квітень в умовах осушуваного торфово-болотного масиву «Чемерне» (Сарненська ДС):

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!