Агрономія

Строк сівби озимої пшениці впливає на кількість і якість її насіння

Строк сівби озимої пшениці впливає на кількість і якість її насіння

Однією з умов отримання своєчасних і дружних сходів озимої пшениці є правильно обраний строк сівби, який значно впливає на кількість і якість урожаю насіння цієї культури.

Дослідження Інституту зрошуваного землеробства України показали, що найвищий урожай культури після непарових попередників отримують в разі сівби в пізніші строки, ніж по чорному пару, особливо в посушливі роки.

Це зумовлено тим, що стислі строки сівби й добре зволоження ґрунту часто збігаються в часі. Оптимальні строки сівби залежать від властивостей конкретно обраного сорту.

Крім цього, для отримання дружних сходів озимої пшениці, нормального розвитку рослини і, відповідно, гарного врожаю культури, велику увагу потрібно приділити збереженню й нагромадженню вологи.

Особливе значення для озимої пшениці має запас продуктивної вологи на період весняного обстеження посівів, тобто через 10 днів після відновлення вегетації весною.

Однак вчені встановили, що тісна залежність урожаю озимої пшениці від цього чинника існує тільки за умов сприятливої перезимівлі посівів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!