Strip-till – це компроміс між no-till і традиційною технологією, – думка
Технологія strip-till – це компроміс між no-till і традиційною технологією з усіма їхніми перевагами.
Таку думку висловив директор з агровиробництва «НІБУЛОН» Олег Веселов в інерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
Він також розповів, що в компанії НІБУЛОН почали впровадження технології strip-till, а цього року вже мінімум 50% посівів тут планують відвести під смуговий обробіток.
«Я багато років працював за технологією no-till і отримував добрі врожаї та прибуток із гектара. Проте no-till має свої мінуси, тож уважаю, що strip-till – це компроміс між no-till і традиційною технологією з усіма їхніми перевагами», – зазначив Олег Веселов. Упровадження нової технології потребує сучасної техніки, тож у компанії також планують оновлення парку техніки.
Уже 2024 року мають отримати 29 одиниць сільгосптехніки: 10 комбайнів, 15 тракторів і 4 телескопічних навантажувачі – цього вистачить для обробітку площ агрохолдингу.
«Робимо ставку на перевірених європейських виробників, як-от CLAAS, Horshch, Hardi, Bednar. Окрім того, завдяки високопродуктивній техніці розв’язуємо кадрові проблеми, зокрема брак механізаторів. Нині їх потребуємо вчетверо менше, ніж раніше. Уже закупили 13 сівалок точного висіву Horsch Maestro, 8 самохідних обприскувачів. Нині виставляємо на продаж техніку, якою користувалися раніше – трактори Case 300 к. с., близько 100 тракторів МТЗ та причіпну техніку до них», – додав фахівець.
Нагадаємо, НІБУЛОН міняє технологію виробництва та структуру посівних площ. Також компанія ввела в експлуатацію 5 тис. га деокупованих та розмінованих сільгоспугідь на Миколаївщині.