Агрономія

Стебловий кукурудзяний метелик подекуди заселяє до 100% посівів кукурудзи

чисельність стеблового кукурудзяного метелика

Кукурудзу, зокрема зернову, повсюди на 8-75, максимум 100% обстежених площ заселяє стебловий кукурудзяний метелик, гусениці якого, за чисельності 1-2 екземплярів на рослину, пошкодили 1-8, максимум в осередках Кіровоградської області до 12% рослин та 1-2% качанів (Волинська, Одеська обл.).

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Найбільшої шкоди цей фітофаг завдає у південних та східних регіонах, де розвивається друге покоління.

В лісостепових та степових областях окрім стеблового метелика господарсько відчутної шкоди посівам кукурудзи завдають гусениці листогризучих совок, а саме бавовникової, якими пошкоджено 1-15 в осередках Дніпропетровської – 30, Кіровоградської областей до 50% рослин культури.

Також на рослинах кукурудзи живляться злакові попелиці (40-100% площ, 3-20% рослин), цикадки, хлібні блішки (9-15% рослин). Погодні умови сприяють розповсюдженню пухирчастої та летучої сажок на 1-4% рослин, гельмінтоспоріозом охоплено 2-15% рослин.

Осередково в господарствах Одеської області відмічено розвиток фузаріозу на 2-8% рослин, 3-10% качанів, для попередження хвороби необхідне своєчасне проведення збиральних робіт та просушування зерна.

Нагадаємо, на Донеччині фіксують масове відродження та живлення бавовникової совки. Раніше було названо найбільш ефективний метод боротьби зі стебловим метеликом та бавовниковою совкою.