Агрономія

Спосіб обробітку ґрунту впливає на вміст нітратного азоту в ґрунті

Спосіб обробітку ґрунту впливає на вміст нітратного азоту в ґрунті

Між умістом нітратного азоту в ґрунті та способом основного його обробітку існує суттєвий зв’язок. 

Про це свідчать дані дослідження водного режиму чорнозему в Лабораторії родючості ґрунтів та ґрунтозахисних технологій «Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН України. 

Згідно з ними, загальна картина рівня азотного живлення культур в зернопросапній сівозміні контролюється параметрами ГТК. 

Усереднення даних досліджень протягом восьми років вказує на зменшення вмісту нітратів у шарі ґрунту 0-30 см за відмови від обертання пласта. 

За оранки усереднений показник становить 36,9 мг/кг ґрунту, за безвідвального плоскорізного обробітку – 34,1 мг/кг ґрунту, за нульового – 29,4 мг/кг. 

Зменшення вмісту нітратів в орному шарі ґрунту за нульового обробітку (відносно оранки) спостерігається вже з першого року, а за безвідвального плоскорізного – в період тривалого достатнього зволоження. 

На третій рік (ІІІ рік сівозміни) після дворічного посушливого періоду (І та ІІ років сівозміни) маємо відчутне зменшення вмісту нітратів за безвідвального обробітку відносно оранки, а в посушливі роки з ГТК менше ніж 0,7 (І, ІІ, VIII роки сівозміни) та в перші два роки виходу із посухи (ІІІ та IV роки сівозміни)- без різниці між відвальним і безвідвальним обробітками. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!