Спосіб обробітку ґрунту в «Захід Агропром» залежить від особливостей кожного поля
У компанії «Захід Агропром» впроваджують індивідуальний підхід до кожного поля (наприклад, спосіб обробітку ґрунту залежить від його особливостей). Також практикують диференційоване використання засобів і матеріалів у господарстві, що істотно заощаджує ресурси і підвищує ефективність діяльності підприємства.
Про це AgroTimes розповів агроном ТОВ «Захід Агропром» Олег Фурманець.
«На Кіровоградщині ми майже перейшли на технологію no-till: для одних культур застосовуємо мінімальний обробіток ґрунту, для інших – нульовий. У західному регіоні робимо періодично глибоке рихлення і мінімальний обробіток, чергуємо по сівозміні. У цьому регіоні така специфіка ґрунтового покриву, що його потрібно рихлити, проте ми категорично не хочемо орати, тому що це спричинить відповідні негативні наслідки», – зазначає фахівець.
За його словами, надалі в господарстві планують більше диференціювати обробіток ґрунту, бо переконалися, що до кожного поля потрібен індивідуальний підхід.
«Також ми переходимо на диференційоване застосування матеріалів і внесення ЗЗР, обприскування по картах-завданнях. Це теж одне із наших напрацювань, яке ми кілька сезонів тестуємо у господарстві і зараз впроваджуємо в широке виробництво. Результат господарський може і не змінюватися, але кількість затрачених ресурсів суттєво скорочується, що дає відповідний прибуток на виході», – додає Олег Фурманець.
Нагадаємо, на ступінь забур’яненості посівів ріпаку впливає спосіб обробітку ґрунту. Також він впливає на тривалість вегетації рослин буркуну білого. Раніше було названо, який спосіб обробітку ґрунту під посів ячменю озимого є найкращим.