Агрономія

Соняшник не пробачить роботи «за сценарієм», – агроном

Соняшник – дуже цікава культура, але вона не пробачить роботи «за сценарієм». Тому щоразу ухвалюючи якесь рішення – про вибір гібрида, систем удобрення й захисту, обробітку ґрунту тощо, потрібно враховувати сукупність чинників.

Таку думку висловив Олександр Косюг, агроном ТОВ «Нафтогазтрейд-Агро» в інтерв’ю кореспонденту журналу The Ukrainian Farmer.

Попри те, що всі поля господарства розташовані в одній кліматичній зоні, вони однаково відрізняються – родючістю ґрунту, рівнем вологи в ґрунті, кількістю опадів, фітосанітарною ситуацією тощо. Нехтування цими чинниками й вирощування культури за одним алгоритмом може суттєво вплинути на показники врожайності, наголосив агроном.

Агропідприємство «Нафтогазтрейд-Агро» має в обробітку близько 2700 га (переважно чорноземи) в Добровеличківському районі на Кіровоградщині. У сівозміні чотири культури: озимі пшениця і ячмінь, кукурудза та соняшник.

Під соняшник щороку відводять понад 1000 га і, на відміну від багатьох своїх колег, які вирощують олійні в зоні ризикового землеробства, збирають добрі врожаї. В успішніші роки тут мають у середньому 2,5–3 т/га, а на окремих полях і по 4 т/га.

Минулого сезону врожайність соняшнику на різних полях господарства коливалася від 1 до 3,2 т/га.

Раніше було названо головні помилки аграріїв у вирощуванні соняшнику.