Агрономія
Головне:
Агрономія

Скільки коштує вирощування соняшнику

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

До технологічних витрат на вирощування соняшнику належать витрати на добрива, засоби захисту рослин, насіння, пально-мастильні матеріали. Розрахунково на формування 1 тонни врожаю соняшнику з ґрунту виноситься N46, P22, K104, Ca9, Mg7, S8 кілограмів діючої речовини.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

За ефективного вирощування висівати потрібно тільки протруєне насіння соняшнику й застосовувати дві обробки фунгіцидами (за оптимальних умов перша може бути несистемним фунгіцидом).

Десикацію проводять тільки для гібридів із тривалістю періоду «сходи – збирання» понад 120 днів. Для цієї групи десикація є економічно доцільною, бо забезпечує прибавку врожаю 0,3–0,6 т/га незалежно від погодних умов.

У разі застосування традиційної технології вирощування соняшнику використовують також традиційні гібриди. Таким чином навесні як основний застосовують ґрунтовий гербіцид проти дводольних бур’янів, дія якого триває близько одного місяця. До того ж може застосовуватися страховий гербіцид (протизлаковий) по вегетуючих рослинах.

У визначенні витрат застосовували технологічну схему вирощування соняшнику для областей Центральної України (традиційні гібриди, фактична врожайність понад 3,0 т/га).

Восени під оранку вносили Калімаг Агро (К44) – 150 кг; за сівби Нітроамофос (N16:P16:K16) – 100 кг (збоку від рядка); гербіциди (досходовий) Гезагард 500 FW – 2 л/га і страховий (у фазу 4–6 листків) – Фюзілад Форте 15% – 1 л/га; фунгіциди за першої обробки (профілактична та з метою недопущення перезараження у фазу 4–6 листків) Піктор 40% – 0,5 л/га, а за другої обробки у фазу зірочки (12–16 листків) системним фунгіцидом пролонгованої дії типу Амістар Екстра 280 SC – 1 л/га.

У розрахунку витрат використовували середні ціни на гібриди компанії «Сингента» з розрахунку 0,43 п. о. на 1 га, а також витрати пально-мастильних матеріалів із розрахунку 52,4 л/га.

Таким чином, технологічні витрати становили 10,1 тис. грн. Інші витрати – 9,6 тис.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: