Агрономія

Сірка сприяє підвищенню вмісту олії в сої

Доведено, що велика роль у формуванні врожаю сої належить сірці, марганцю, бору, молібдену, цинку та кобальту. Сірка, наприклад, за рівнем засвоєння рослинами посідає четверте місце після азоту, калію і фосфору. Рослини засвоюють сірку впродовж вегетації. Вона сприяє підвищенню вмісту олії в сої, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Дефіцит сірки спричинює слабше засвоєння азоту та сповільнення його циркуляції в рослині. Послаблюється білковий обмін, може підвищитися вміст токсичних нітратів у рослині.

«Як сільськогосподарська культура соя характеризується специфічністю живлення. Вона споживає на формування врожаю більше поживних речовин, ніж інші зернові й зернобобові культури та нерівномірно поглинає елементи живлення за фазами росту й розвитку рослин», – зазначила кандидат сільськогосподарських наук Жанна Молдован (Хмельницька ДСГДС ІКСГП НААН).

У період сходів – бутонізації сої для кращого розвитку коріння, бульбочок і надземної маси потрібні фосфор, кальцій, кобальт і молібден. У фазу цвітіння – формування проявляється максимальна потреба в азоті, фосфорі, сірці, магнії.

Нагадаємо, позакореневе підживлення сої підвищує індивідуальну продуктивність рослин.