Агрономія

Сходи ярих зернових на Київщині заселяють кілька видів шкідників

На сходах ярих зернових колосових культур на Київщині виявили заселення посівів хлібними блішками, цикадками, п’явицями, попелицями, злаковими мухами.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

 Шкідники концентруються переважно по краях полів. За встановлення теплої сонячної погоди активність та шкідливість фітофагів будуть зростати.

Згідно зі ст. 5 Закону України «Про захист рослин» фітосанітарний нагляд за станом угідь, посівів, насаджень здійснюють підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни, діяльність яких пов’язана з користуванням землею, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення. 

Для захисту рослин необхідно провести обстеження посівів та у разі виявлення у ярих ячменю, вівса, пшениці у фазі сходи-3-ій листок на 1 кв. м 30-50 екз. хлібних блішок, 40 екз. цикадок, 10-30 жуків п’явиць та 40-50 екз. на 100 помахів сачка шведських мух, необхідно провести обприскування крайових смуг, а за необхідності всього посіву інсектицидами, рекомендованими «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Нагадаємо, сходи ярих культур починають заселяти шкідники. Раніше було названо регіони з найбільшою ураженістю посівів хворобами.