Шість факторів, які варто врахувати у системі вирощування культур
Для формування належної системи вирощування сільськогосподарських культур у сучасних умовах господарювання важливим є врахування нових вимог сьогодення, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Шість основних змін:
1. Кліматичні умови в останні роки дуже змінилися, майже кардинально. В Україні потеплішала осінь, зима стала м’якою і малосніжною, весна — з аномальними перепадами між денними та нічними температурами, тривала спека влітку.
2. Більшість господарств перейшло на ресурсоощадні технології виробництва, що характеризуються використанням рослинних решток культур-попередників і відмовою від оранки.
3. Поширюється деградація й ущільнення ґрунту, 80% ґрунтів України є ущільненими.
4. Зменшилися обсяги залучення у виробництво органічних добрив, збільшилася частка азотних добрив у системі мінерального удобрення.
5. У практику ввійшло порушення сіво змін, застосування короткоротаційних сівозмін і сівба озимини після незадовільних попередників.
6. З’явилися нові стійкі гібриди, ефективні засоби захисту й регулятори росту рослин, комплексні мінеральні та мікроелементні добрива, а також нові підходи в обробітку ґрунту й захисту його від ерозії.
Недостатня увага до цих суттєвих змін і робота за старими схемами не дозволяє повною мірою використовувати агровиробничі ресурси.