Агрономія

Що слід врахувати, обираючи ранні строки сівби ярих

Що слід врахувати, обираючи ранні строки сівби ярих

В умовах війни брак фахових працівників, значна частина яких обороняє нашу країну, відчувається ще критичніше. Зміна термінів сівби чи збільшення швидкості висіву або їх комбінації хоч і мають привабливий вигляд, проте мають і значні ризики, зокрема, для отримання дружних сходів. Холодні ґрунти – це не найкраще середовище для насіння, тому, якщо вже рішення щодо сівби в ґрунти за низьких температур останніх ухвалено, то варто зважити на кілька рекомендацій, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Насамперед висів потрібно розпочинати з більш холодостійких культур насіння яких має високі показники не лише лабораторної схожості, а й схожості перевіреної «холодовим тестом».

Окрему увагу варто зосередити на протруєнні насіння засобами захисту і забезпеченні раннього живлення рослин або у вигляді інкрустації насіння або внесенням стартових доз добрив.

Окремі компанії рекомендують звернути увагу на препарати біологічного походження, що здатні стимулювати розвиток рослин на ранніх етапах, зокрема, завдяки їх впливу на розвиток кореневої системи.

Кожна із зазначених рекомендацій має значний економічний ефект, особливо за наявності відповідних проблем на підприємстві. Аналіз діяльності агропідприємства за минулі роки дозволить кожному визначити для себе пріоритетні напрями із забезпечення якісного старту посівної-2023.

Нагадаємо, на Одещині вже стартувала сівба ярих пшениці та ячменю, а АФ «Ольгопіль» на Вінниччині вже завершила сівбу ранніх ярих. ПАЕК також розпочала посівну на Миколаївщині попри постійні обстріли.