Агрономія

Що першим посіяти — соняшник чи кукурудзу?

Наближається період посіву кукурудзи та соняшника, і перед аграріями постає питання: яку культуру сіяти першою — кукурудзу чи соняшник?

У такій ситуації варто враховувати певні фізіологічні особливості та вимоги обох культур, рекомендує «Трипілля Агроконсалт» на своїй сторінці у Facebook.com.

Фахівці акцентують увагу, зокрема, на тому, що:

– для кукурудзи допустимі строки посіву починаються при прогріванні ґрунту від 7 °С, а для соняшнику — від 5 °С, тоді як оптимальна темперартура росту в обох культур — від 10 °С;

– обидві культури є слабостійкими до приморозків, але якщо кукурудза здатна витримувати -2…-3 °С, то соняшник — до -5 °С;

– обидві культури сповільнюють темпи проростання при посіві у холодний ґрунт, але соняшник більше реагує на повільне прогрівання грунту, так за холодних умов може проростати до 28 днів.

Аграрії часто забувають про один важливий фактор: кукурудза, як злакова культура, точку росту тримає в ґрунті до 4-го листка, тому обмороження завжди торкається в основному листків. А соняшник виносить свою точку росту на поверхню, тому навіть якщо не видно ознак холодового стресу (на соняшнику дуже повільно і слабо проявляється ознаки стресів у зв’язку з особливістю будови тканин), проте це сильно впливає на його подальшу інтенсивність росту.

Якщо зібрати основні характеристики цих двох культур, то для кукурудзи є більш небезпечним холод у ґрунті, а для соняшнику — холод після проростання.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!