Сформувалося вкрай несприятливе вологозабезпечення ґрунту
За даними наукових установ НААН, у першій декаді жовтня на переважній частині території України опадів не було зовсім, або кількість їх не перевищувала 2,3-4,0 мм. Лише у західних областях їх кількість була близькою до норми (20 мм). На думку вчених, на сьогодні сформувалась вкрай несприятлива ситуація із вологозабезпеченням ґрунту.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрометеорологічних умов та фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Недостатні запаси продуктивної вологи у посівному та орному шарах ґрунту викликають затримку у проведенні посівних робіт в оптимальні строки та практично унеможливлюють отримання сходів пшениці озимої та інших колосових культур на раніше засіяних площах.
Строки сівби озимих культур мають значний вплив на формування майбутнього урожаю та на їх стійкість до несприятливих явищ у зимовий період. Пізні посіви через нестачу тепла для нормального фазового розвитку (досягнення фази «кущіння») можуть потрапити у так звану «зону ризику» під час перезимівлі.
Лише за достатнього зволоження грунту та теплої погоди у 2-ій половині осені пізні посіви озимини зможуть нормально розвинутись перед входом у зиму. Агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур протягом останнього тижня були задовільними.
За даними наукових установ НААН стан пізніх зернових культур на даний час добрий. Разом з тим, залишається актуальним контроль за фітосанітарним станом посівів ріпаку озимого, оскільки аномально тепла та суха погода сприяє міграції фітофагів.
Нагадаємо, тепла погода сприяла активному заселенню шкідниками сходів озимих.