Розвиток шкідників у більшості областей стримують нічні заморозки
У Лісостепу, Поліссі, осередково північних та східних областях Степу коливання температури повітря в нічні та денні години, подекуди нічні заморозки на поверхні ґрунту стримували розвиток більшості шкідників: шкідливість злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих зернових колосових культур.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Втім, такі погодні умови не вплинули на розвиток і живлення личинок хлібного туруна та гусениць озимої совки, які пошкодили до 5% рослин у слабкому ступені.
«Велике значення в зниженні чисельності хлібного туруна мають організаційно-господарські та агротехнічні заходи, насамперед дотримання сівозміни, зменшення частки стернових попередників під озиму пшеницю до 5-10%, своєчасне та без втрат збирання врожаю, лущення стерні, обробіток ґрунту за системою напівпару, знищення падалиці, сівба у другій половині оптимальних строків», – ідеться в повідомленні.
Проти згаданих шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи – початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними до використання інсектицидами. Проти хвороб за необхідності (у фазу кущіння) рослини оздоровлюють дозволеними до використання фунгіцидами.
Нагадаємо, сходи озимого ріпаку на Дніпропетровщині масово заселяють шкідники, а на Київщині нещодавно спрогнозували розвиток зимуючих шкідників на посівах.