Агрономія

«Рост Агро» на Полтавщині планує перейти на менш затратні у виробництві культури

«Рост Агро» на Полтавщині планує перейти на менш затратні у виробництві культури

Компанія «Рост Агро» на Полтавщині планує у 2023 році змінити співвідношення між культурами у сівозміні. На перший план вийдуть культури, що менш затратні у виробництві, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Як розповів директор компанії Максим Бернацький, озима пшениця – одна з найменш затратних культур для компанії, якщо оцінювати по непокритих витратах.

«Ми є виробниками насіння цієї культури, маємо запас ЗЗР і використовуємо щодо цієї культури технологію прямого висіву», – зазначив аграрій.

Площі під високоінтенсивними культурами (соняшник, кукурудза) будуть скорочені. Переглядають в компанії й основну її спеціалізацію – виробництво насіння. Найшвидше, його також скоротять.

«Щодо насіння високих репродукцій ніякої економії не буде. Можливо, навіть і розширення. А от виробництво репродукційного насіння швидше за все скоротиться. Причому не через високу його собівартість, а через зниження попиту», – зауважив Максим Бернацький.

Загалом у компанії планують засіяти всі наявні в обробітку площі, при цьому скоротити застосування фосфорно-калійних добрив.

«Думаю, що завдяки родючості ґрунтів і належному рівню удобрення в попередні роки ми зможемо протриматись 1-2 роки», – додав фахівець.

Нагадаємо, правильно розроблена модель сівозміни оптимізує більшість виробничих процесів.