Агрономія

Рослини озимих зернових у Степу зазнали негативного впливу низьких температур

Рослини озимих зернових у Степу зазнали негативного впливу низьких температур

За даними ДУ «Інститут зернових культур» НААН, у зоні Степу рослини пшениці та ячменю озимих зазнали негативного впливу низьких температур, що проявилося у відмиранні частини листкових пластинок. Більшої шкоди від заморозків зазнали сорти озимих зернових культур закордонної селекції.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.

Рослини за ранніх строків сівби, по кращих і удобрених попередниках та ранньостиглі сорти пшениці озимої (Фортеця, Мудрість одеська, Гейзер, Гурт) знаходилися на початку фази колосіння. Основна частина посівів пшениці озимої, зокрема тих, що висівалися в оптимальні і пізні строки, знаходилися на завершальних етапах фази виходу в трубку.

Пшениця озима ранніх та оптимальних строків сівби (5–25 вересня) по кращих і удобрених попередниках мала середню висоту від 54 до 65 см, середня кількість сформованих пагонів знаходилася в межах 3,5–5,5 шт./рослину. Рослини пізніх та надпізніх строків сівби (15–30 жовтня) мали висоту 41–49 см, одна рослина сформувала в середньому 2,0–3,0 пагони.

Найбільше відставання в рості і розвитку рослин спостерігалося за пізніх строків сівби після стерньових попередників та соняшнику, особливо на бідних агрофонах, де пшениця озима отримувала недостатню кількість поживних речовин. На таких площах рослини сформували, в середньому, по 1,5–2,5 пагони висотою 33–40 см. Загальний стан більшості посівів після випадіння дощу дещо покращився та є задовільним та подекуди добрим.

Нагадаємо, на Одещині вологи для розвитку сходів соняшнику достатньо, але температурний режим пригальмовує ріст.