Агрономія

Goodvalley Ukraine збільшила придатні для сільгоспвиробництва площі у Західній Україні завдяки меліорації

Після здійснення компанією Goodvalley Ukraine заходів меліорації в Західній Україні площі земель, придатних для посіву сільгоспкультур зросли приблизно на 1 тис. га.

Про це розповіла директор з розвитку та комунікацій Goodvalley Ukraine Любов Богачевська-Єнсен.

«У Західній Україні дуже багато меліорованої землі, тобто це вже було передбачено до нас, ще за радянських часів. Однак, коли ми почали аналізувати, то перша проблема, з якою ми зіштовхнулись, – це відсутність можливості оперативно отримати карти, дізнатись, де саме здійснювалася меліорація. Відтак, ми використовували свої інструменти для цього, аналізуючи всі ділянки. Це дало нам можливість прочистити 58 км каналів. На це ми витратили 2,9 млн грн і наразі продовжуємо цим займатись», – зазначила Любов Богачевська-Єнсен.

За її словами, головною перевагою меліоративних заходів стало, те, що осушені додаткові ділянки землі дозволили в подальшому використовувати їх для посіву, адже деякі землі постійно підтоплювались.

«Ми збільшили ділянки землі для сільського господарства приблизно на 1 тис. га. Завдяки встановленому водовідведенню, під час проливних дощів вода має кращий стік і не застоюється на ділянках. Існує пряма залежність, що меліорація, і перш за все зрошення, є визначальною умовою стабільного та гарантованого виробництва сільгоспродукції. Також дуже важливо використовувати спеціальні програми що дають можливість відслідковувати та коригування сівозміни», – додала фахівець.