Різний гранулометричний склад ґрунтів дає змогу частково нівелювати несприятливі кліматичні умови
Україна має унікальний ґрунтовий покрив – понад 70% її орних земель – чорноземи (24 млн га), які за своїми характеристиками, потенціалом родючості та придатністю до вирощування сільськогосподарських культур не мають собі рівних. Унікальна їх особливість – певне нівелювання несприятливості кліматичних умов завдяки різному гранулометричному складу.
Про це у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer пише Святослав Балюк (ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського»).
«Чорноземи звичайні та південні, а також темно-каштанові ґрунти, які поширені в посушливих умовах, переважно є важкими за гранулометричним складом, тому мають високу вологоємність і добре забезпечені поживними речовинами», – зазначає Святослав Балюк.
Сільськогосподарські культури, особливо озимі, можуть витримувати тривалу посуху, а покращений трофічний режим дає змогу зменшити застосування добрив із відповідним зниженням собівартості продукції.
Раніше повідомлялося, як різні мілітарні чинники впливають на стан ґрунтів та як воєнні дії впливають на чисельність ґрунтової мікрофлори.