Агрономія

«Прометей» не може почати весняно-польові роботи на полях у Баштанському регіоні

Виробничі компанії групи «ВК Прометей» та «АГРО КАПІТАЛ ЦЕНТР», розташовані в Баштанському районі Миколаївської області, не можуть завершити підживлення та розпочати посівну на частині своїх площ у зв’язку з активними бойовими діями в регіоні.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Зазначається, що друге підживлення озимої пшениці майже виконано всіма агрогосподарствами групи «Прометей». Залишилася частина полів площею близько 300 га, де внаслідок об’єктивних причин роботи із внесення добрив призупинено.

Щодо посівної кампанії, то агрогосподарства рупи, розташовані в Баштанському районі, наразі розпочали роботи з підготовки ґрунту до посіву на 1/4 своїх площ із майже 10 тис. га. У зв’язку з гострою військовою ситуацією у Снігурівському районі, крім цього, в зоні ризику поки що залишається група полів у селищі Тернові поди, що належать виробничій компанії «Агро Капітал центр».

«На початку березня Баштанський район зазнав потужного обстрілу з боку окупаційних військ. Наші виробничі компанії зазнали значних матеріальних збитків, персонал був евакуйований, документація майже повністю знищена. У зв’язку з цим зростають ризики того, що посівні роботи в цьому регіоні не будуть проведені в повному обсязі згідно з графіком виробничого процесу.

Щодо підготовки ґрунту під соняшник, у нашому розпорядженні достатньо відповідних запасів, але ми зазнали значних втрат із сільгосптехніки, яка мала бути задіяна у цих роботах. Залишиться близько 3 тис. га, за якими існують ризики щонайменше зсуву посівної за термінами. Ми, безумовно, віримо, що Збройні Сили України витіснять окупантів із території Миколаївської області, а наші агрогосподарства повністю відновлять роботу», – повідомив головний агроном ДК «Прометей» Ілля Троїцький.

На сьогодні можливість проводити посівну кампанію є на полях у Доманівському (ПК «Злагода»), Арбузинському (ПК «Вісла»), Врадіївському (ПК «Україна») районах. Але в цих господарствах існують проблеми з ТМЦ, особливо паливом. Щодо ЗЗР та посівного матеріалу, то постачальники цієї номенклатури поки що не мають можливості виконати всі договірні зобов’язання, тому тут теж існує певний дефіцит.

«Посівна кампанія – це другий фронт, оскільки йдеться про роботу із забезпечення продовольчої безпеки під загрозою щоденного обстрілу. Наші фермери та працівники наших агрогосподарств без перебільшення є героями. На відміну від міського жителя, який може залишити свій будинок у пошуках безпечнішого місця, фермер, нікуди не піде. Його будинок, його поле – це справді його фортеця. Для нашої компанії, звичайно, найвищою цінністю є життя та безпека наших співробітників. Але ми також розуміємо, що хліб має бути на столах українців і сьогодні, і завтра, і після закінчення війни», – наголосили у пресслужбі.

Нагадаємо, площі посівів ярих культур очікуються на 1,689 млн га менші, ніж торік.