Агрономія
Головне:
Агрономія

Прохолодна погода у травні створила малосприятливі умови для сходів деяких культур

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Травень видався першим місяцем року, коли середня місячна температура повітря виявилася нижчою від норми на 1-3 ºС.

Про це повідомили в Гідрометцентрі.

«Унаслідок достатньої, в окремих районах надмірної  кількості опадів, припинилася ґрунтова та повітряна засуха. У багатьох районах північних, західних та північно-східних областей, де випало найбільше опадів, спостерігалося нехарактерне для травня перезволоження не тільки верхніх, а й більш глибоких шарів ґрунту. На перезволожених площах уповільнювався ріст та розвиток зернових культур. Крім того, надмірне зволоження призводило до пригнічення ростових процесів та виснаження рослин», – ідеться в повідомленні.

Однак на багатьох площах південних та в окремих районах центральних областей вологозабезпечення глибоких шарів гранту суттєво не покращилося,  ефективні дощі в цих регіонах  пройшли лише в останні дні травня.

Не зважаючи на прохолодну, часом холодну для травня погоду, у південних місцями  у центральних областях настала молочна стиглість зерна озимої пшениці, що на 1-1,5 декади раніше звичайних строків, розпочалося колосіння ярого  ячменю на тиждень раніше середніх строків.

Понижений температурний режим та заморозки створювали малосприятливі умови для утворення  сходів і початкового розвитку  деяких теплолюбних культур. У кукурудзи та соняшника спостерігався слабкий ріст рослин через низькі температури повітря, спостерігалося пожовтіння рослин на окремих площах кукурудзи через заморозки та низькі температури. Відмічалися пошкодження заморозками посівів кукурудзи, картоплі, городніх культур. 

Майже на всій території країни відмічалися заморозки на поверхні ґрунту та на висоті  2 см над поверхнею ґрунту. У північних та західних областях заморозки спостерігалися й у повітрі інтенсивністю мінус 1-3 ºС. Заморозки  призводили до пошкодження та уповільнення росту городніх та інших теплолюбних культур. 

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: