Програма боротьби з амброзією стартує цього року на Чернігівщині
Цього року на Чернігівщині стартує реалізація регіональної цільової програми боротьби з карантинним бур’яном – амброзією полинолистою, розрахована на 2022-2026 роки.
Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Як зазначив начальник відомства Юрій Павлішен, готуючи програму для широкого громадського обговорення та затвердження депутатами обласної ради, фахівці Управління фітосанітарної безпеки насамперед акцентували увагу на її важливості і для здоров’я людей, екології, і для економіки регіону.
«Амброзія полинолиста є карантинним організмом не тільки для України, а й для багатьох країн світу, – зазначив Юрій Павлішен, – засміченість її насінням партій зерна кукурудзи та соняшнику, насіннєвого матеріалу унеможливлює їх експорт, що в свою чергу призводить до втрати позитивних зовнішньоекономічних позицій держави».
Крім того, програмний документ покликаний забезпечити захист населення від виникнення алергічних захворювань, зниження негативного впливу на здоров’я людей і тварин, покращення екологічного стану навколишнього природного середовища, збереження родючості земель, покращення продуктивності сіножатей і пасовищ, збереження складу та структури місцевих фітоценозів тощо.
Програму реалізують у два етапи. Фінансуватиметься вона з обласного бюджету і бюджетів територіальних громад (не більше 50% за рахунок коштів обласного бюджету і не менше 50% за рахунок коштів бюджетів територіальних громад).
Передбачається, що здійснення комплексу заходів на території області дасть можливість до кінця 2026 року зменшити площі зараження амброзією полинолистою до 50%, або на 1053,430 га, у порівнянні з 2021 роком.
Нагадаємо, амброзія споживає з ґрунту приблизно 24-33 кг азоту.