Агрономія

Прогнозують збільшення популяцій деяких шкідників через кліматичні зміни

Прогнозують збільшення популяцій деяких шкідників через кліматичні зміни

Зважаючи на абіотичні чинники, зокрема, підвищення температури повітря та ґрунту в результаті динамічних змін клімату на планеті, передбачається збільшення на території України популяцій таких шкідників, як звичайний і сірий буряковий довгоносик, бурякова крихітка, бурякова мінуючи муха, личинки коваликів – дротяники, личинки травневого хруща, бурякові блішки, гусениці совок, бурякова листкова попелиця тощо, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ці шкідники уражують як надземну, так і підземну частини рослин. У боротьбі зі шкідниками велике значення мають агротехнічні заходи, спрямовані на знищення бур’янів-господарів, глибоке загортання післяжнивних решток, а також обробка насіння препаратами системної дії.

Обробка насіння захищає проростки та сходи молодих рослин протягом 2–6 тижнів. Однак слід урахувати, що нанесення інсектицидів на насіння ефективне проти дротяників лише тоді, коли вони після зимової діапаузи піднімаються у верхній шар ґрунту ще до сівби буряків цукрових. Це дасть змогу уникнути масового ушкодження проростків і сходів цими шкідниками.

За високої чисельності шкідників на посівах буряків цукрових виникає потреба в застосуванні хімічних засобів захисту. До того ж потрібно враховувати економічні пороги шкідливості та вибирати найкращі строки обприскування посівів для максимального знищення того чи того шкідника.

Нагадаємо, посіви цукрових буряків продовжує заселяти бурякова листкова попелиця, триває заселення посівів гороху бульбочковими довгоносиками, також низку шкідників фіксують у посівах соняшнику, а нестабільна погода подовжує розвиток клопа шкідливої черепашки.