Прогнозують шкодочинність дротяників на соняшнику й кукурудзі в наступному сезоні
Прогнозують шкодочинність личинок дротяників на соняшнику й кукурудзі в наступному сезоні, адже цієї весни спостерігалася особлива їх шкодочинність на озимих зернових культурах, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Головні причини цього – помітна наявність личинок різних віків в агробіоценозах та достатня для їх нормального розвитку вологість ґрунту. Саме вологість ґрунту й відносна вологість ґрунтового повітря – визначальні чинники для виживання й активного живлення дротяників.
Для нормального розвитку яєць і линянь личинок коваликів потрібна абсорбція води в середньому близько 20% маси личинки. При вологості 35–40% повної вологоємності ґрунту вони майже не можуть пересуватися й шукати поживу. Отже, відсутність вільної води в ґрунті затримуватиме линяння і розтягне період розвитку.
Головні причини зростання шкодочинності дротяників останніми роками – порушення сівозміни, зменшення кількості проведених оранок у ротації культур чи й повна відмова він них.
Слід пам’ятати, що працювати «по дротянику», коли вже видно пошкодження, майже неможливо. Його контроль треба здійснювати винятково превентивними заходами.
Коли ми виявляємо на полі мертві чи пошкоджені рослини, які втрачають тургор і відстають у рості, є велика ймовірність, що шкідник уже в нижчих шарах ґрунту, а пошкоджені тканини стають «воротами» для інфекції.
Нагадаємо, канадська дослідниця порадила, як боротися з дротяниками.