Посухостійкість озимих культур можна підвищити біопрепаратами, – дослідження
Рослини зернових культур, які в ході досліджень обробили бактеріальними препаратами, менше витрачали воду при в’яненні листкового апарату в умовах посухи, ніж необроблені.
Про такі результати польових виробничих дослідів, що проводились упродовж трьох років в умовах агропідприємств Херсонської та Миколаївської областей, розповів Євгеній Домарацький, провідний науковий співробітник Миколаївська ДСДС ІЗЗ НААН України, пише журнал The Ukrainian Farmer.
До схеми вирощування озимих зернових було додано екологічно безпечні препарати, що містять біологічні агенти бактерій родів Bacillius subtilis та Bacillus stearothermophilus, і комплекс мікроелементів у хелатній формі на тлі зменшення внесення синтетичних фунгіцидів.
«Шкідлива дія посухи деякою мірою може змінюватися механізмами уникнення або захиснокомпенсаторними реакціями організму, – пояснив науковець. – Це можливо завдяки стійкості зернових культур до водяного стресу, що зумовлено здатністю рослин зберігати воду. З тим, особливого значення набуває кількість води, що витрачає листковий апарат і яку утримує впродовж його в’янення».
Також рослини пшениці та ячменю озимого, насіння яких було оброблено біологічними агентами, мали більш розвинену й потужнішу кореневу систему вже на початкових етапах росту і розвитку, порівнюючи з рослинами, насіння яких були оброблені препаратами, що застосовують у господарстві зазвичай.
У загальному підсумку такі рослини формували більше і виповнене зерно і продуктивніший колос.
Нагадаємо, світовий ринок біопрепаратів для захисту сільгоспкультур зростає швидше за «хімічний». Раніше було названо переваги застосування біологічних препаратів.