Агрономія

Посіви озимого ріпаку на Волині заселяє ріпаковий пильщик

Посіви озимого ріпаку на Волині заселяє ріпаковий пильщик

У посівах озимого ріпаку на Волині спостерігається осередкове заселення рослин ріпаковим пильщиком. 

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

Ріпаковий пильщик належить до групи шкідників хрестоцвітих культур і широко поширений по всій Україні. Масова поява комах спостерігається з настанням прохолодної погоди і особливо в умовах високої вологості повітря. 

В кінці серпня – на початку вересня на листках ріпаку можна помітити яйця шкідника. Це починають працювати самиці пильщика другої генерації. Через деякий час на листках з’являються личинки, так звані несправжньогусениці, цієї ж генерації, саме вони є найбільшою загрозою молодим рослинам ріпаку і майбутньому врожаю. 

Швидко поїдаючи листочки, личинки скелетують їх, залишаючи недоторканими лише дрібні жилки. Несправжньогусениці старших поколінь надзвичайно витривалі до холодів і навіть заморозків. Навіть за температури повітря -1оС вночі та +7оС вдень вони здатні продовжувати живлення.

Спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно проводити систематичні спостереження за поширенням шкідника. За чисельності ріпакового пильщика дві личинки на квадратний метр або дві пошкоджені рослини на квадратний метр, посіви ріпаку обробляють одним із препаратів, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Раніше повідомлялося, як знизити ризик переростання озимого ріпаку восени.