Посіви озимого ріпаку на Волині осередково заселяє ріпаковий пильщик
На Волині посіви озимого ріпаку (Володимир-Волинський та Луцький райони) осередково заселяє ріпаковий пильщик.
Про це повідомляє ГУ Держпроспоживслужби у Волинській області.
Фітофаги можуть розвиватися у двох генераціях – на озимих і ярих формах культури. Зимують комахи у стадії личинки в коконі у ґрунті. Основна маса концентрується в поверхневих шарах на глибині до 10 см.
Заляльковуються ці шкідники навесні, масово з’являються – з настанням прохолодної погоди, особливо при високій вологості повітря. Додатковий період живлення відбувається на дикорослих рослинах із родини капустяних.
Самиці пильщика другої генерації відкладають яйця в кінці серпня – на початку вересня на листя ріпаку. Личинки перших віків скелетують, доросліші об´їдають листки, залишаючи тільки товсті жилки.
Керівникам та спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно організувати систематичні спостереження за поширенням шкідника.
За чисельності ріпакового пильщика дві личинки на квадратний метр або дві пошкоджені рослини на квадратний метр, посіви ріпаку обробляють одним із препаратів, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Надання консультацій щодо проведення обстежень та застосування препаратів відбувається в управлінні фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області. Звертайтеся також до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки у районах.
Нагадаємо, сходи озимого ріпаку на Дніпропетровщині масово заселяють шкідники. А на Полтавщині хрестоцвіті блішки на сходах ріпаку досягли порогу шкодочинності.