Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Як посівні якості насіння сої впливають на коефіцієнт розмноження

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Від посівних якостей насіннєвого матеріалу сої залежить коефіцієнт розмноження насіння. Про це свідчать результати досліджень сорту сої Святогор, проведених в умовах Південного Степу України науковцями Інституту зрошуваного землеробства НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Згідно результатів, найвищим цей показник було отримано у варіантах зі щільністю стояння рослин 300 тис. шт./га (44–49) і, навпаки, найменший (14–15 ) — мали ділянки з густотою 900 тис. — 1 млн шт. рослин/га.

При цьому, на удобрених ділянках коефіцієнт розмноження кондиційного насіння значно був вищим, ніж на варіантах, де добриво не застосовували. До того ж ці перевищення спостерігалися більшими за внесення N60., ніж за N30: на ділянці без добрив (за густоти 300 тис. рослин/га) коефіцієнт становив 36 одиниць, за N30 — перевищення було на рівні 8, а заN60 — 13.

Показник коефіцієнта розмноження зменшувався у зворотній залежності до густоти стояння рослин, що пояснюється значним зниженням маси 1000 насінин за підвищення щільності посіву. Так, маса 1000 насінин за густоти 300 тис. шт./га була в межах 181–185 г, а за 1 млн шт./га — 171–173 г, відповідно.

Найнегативніша реакція рослин сорту сої Святогор на густоту виявилася на ділянці, де щільність становила 900 тис. — 1 млн рослин/га без застосування добрива.

Збільшення щільності посіву зменшувало коефіцієнт розмноження на 36–27%, 70–50%, за внесення добрива дозами N30 і N60 відповідно, але він був вищими, ніж на контролі.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!