Агрономія
Головне:
Агрономія

Понад 6 млн га земель сільгосппризначення в Україні потребують консервації, - думка

Понад 6 млн га земель сільгосппризначення в Україні потребують консервації, - думка

На сьогодні 2/3 території України фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства, і близько 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

«У боротьбі з глобальними кліматичними змінами Мінагрополітики реагує такими інструментами: точне та бережливе землеробство – для підвищення врожайності та оптимізації використання ресурсів, їх економії; виведення з обігу деградованих земель шляхом їх консервації для відновлення виснажених ґрунтів через механізм залуження, заліснення або ренатуралізації; відновлення зрошувальних систем із метою збереження та раціонального використання запасів вологи в ґрунтах», – зазначив Роман Лещенко.

Він додав, що аграріям потрібно відходити від класичної технології оранки й переходити на технології mini-till та strip-till.

«Сьогодні понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель. У нашому законопроекті 2194 він прописаний, і найближчі 3 місяці Кабінет Міністрів України ухвалить відповідну постанову. Відбуватиметься консервація землі на основі аналізу ґрунтів, супутникового моніторингу. Вся інформація відображатиметься в нашому геопорталі відкритих даних», – сказав міністр і наголосив на необхідності розширення обсягу органічних земель в Україні.

Журнали