Агрономія

Похолодання стримувало розвиток клопа шкідливої черепашки

Похолодання стримувало розвиток клопа шкідливої черепашки

Пониження температурного режиму, дощі, місцями з градом, стримували розвиток клопа шкідливої черепашки. Фітофаг перебуває здебільшого на поверхні підстилки у місцях зимівлі.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській областях зафіксовано початок заселення клопом посівів озимих зернових.

В крайових смугах озимини зазначених областей враховується 0,5-2, по всьому полю 0,2-0,5 екз. на кв.м. Мають місце перші пошкодження рослин (1,4-4%).

Масовий переліт клопа шкідливої черепашки у посіви відбуватиметься за настання стійкого потепління (за середньодобової температури 16-17°С і вище протягом 3-4 днів).

Після повного переселення перезимувалого клопа у посіви за порогової   (2 і більше екз. на кв.м) чисельності шкідника під час виходу озимих зернових у трубку проводять обробки посівів, передусім в осередках накопичення фітофага дозволеними до використання інсектицидами, що ефективно проти супутніх фітофагів зернових культур.

Нагадаємо, за останні роки помітно побільшало шкідників сільгоспкультур. Раніше повідомлялося, як захистити пшеницю від клопів шкідливої черепашки й личинок хлібного туруна.