Погодні умови зумовили зростання коефіцієнту кущення в озимих зернових
Середньодобові температури повітря з 26 січня до 1 лютого на Львівщині перебували знаходилися в межах 1-1,7°С і на 2,6-5,3 °С перевищили кліматичний показник (-4,3 °С). Максимальна температура повітря становила 2,0 °С (31.01), мінімальна ‒ -4,5 °С (30.01), мінімальна на глибині залягання вузла кущіння ‒ -3,0 °С. Опади випали в невеликій кількості ‒ 2,4 мм. Такі погодні умови зумовили зростання коефіцієнту кущення в озимих зернових.
Про це інформують в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН.
Сніговий покрив утворювався двічі: 31 січня висотою 2‒3 см, впродовж дня 31 січня розтанув, ґрунт промерзав на глибину до 5 см, 1 січня ‒ висотою 3 см на талому ґрунті.
За результатами відрощування проб рослин загибелі немає на всіх сортах (Естафета миронівська, Довіра одеська, Ахім) за сівби 24 вересня та 5 жовтня. Незначну загибель (3,3‒6,5 %) спостерігаємо за сівби 18 жовтня.
Довготривала відлига (плюсові середньодекадні температури повітря в ІІІ декаді грудня, І, ІІ та пів ІІІ декадах січня, як наслідок, тимчасове відновлення вегетації) призвела до фазових та ростових змін пшениці озимої.
Зокрема, на всіх сортах зріс коефіцієнт кущіння на 0,1‒0,2, кількість вторинних коренів ‒ на 0,5‒1,1 шт./рослину за першого та другого строків сівби. За третього строку сівби в рослин відзначено 3-й листок (перед входженням у зиму рослини мали два листки).
Тривалі відлиги з короткочасним зниженням температур до мінусових значень провокують ослаблення озимих культур: зниження морозо- та зимостійкості.
Нагадаємо, виживання рослин озимих зернових після відрощування становило 98-99%. Як повідомлялося, значний ризик увійти у весну з недобором ґрунтової вологи є у частині областей.