Агрономія

Погодні умови стримували активний розвиток та чисельність шкідників

Погодні умови стримували активний розвиток та чисельність шкідників

На всій території України агрокліматичні умови поточного тижня стримували активний розвиток та чисельність шкідників.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У посівах озимих та ярих зернових культур степових, подекуди лісостепових областей продовжується заселення посівів клопом шкідливою черепашкою, які за чисельності 0,2-0,4, макс. 1,2-2 екз. на кв.м заселили та пошкодили 2-5% рослин на 5-39% обстежених площ. Триває відкладання ним яєць (0,1-0,5 екз. на кв.м).

В Одеській області відмічено відродження личинок клопа шкідливої черепашки. Також у південних областях відзначається заселення посівів елією гостроголовою. У Поліссі та північних областях Лісостепу посіви заселяють австрійський, маврський, гостроголовий, інші види клопів.

Із крайових смуг клопи розселяються вздовж посівів. Під час виходу озимих в трубку за чисельності 2-4 перезимувалого клопа на кв.м та супутніх фітофагів посіви захищають дозволеними до використання інсектицидами.

Повсюди продовжується помірний розвиток та живлення злакових попелиць, мух, цикадок, хлібних п’явиць, блішок, які в допороговій чисельності заселили та пошкодили від 2 до 16% рослин озимих та ярих культур.

У південних та центральних областях відмічається розвиток пшеничного трипса, яким на 6-30% обстежених площ заселено 2-5% рослин озимих пшениці і ячменю, за чисельності 0,5-3 екз. на рослину. В подальшому підвищення температурного режиму сприятиме більш активному розвитку, розселенню й шкідливості вищезазначених фітофагів.

Нагадаємо, шкідники цукрових буряків у різному ступені шкодять посівам.