Агрономія

Погодні умови першої декди листопада сприяли слабкому живленню шкідників

Перша декада листопада характеризувалася хмарною з проясненнями погодою, відсутністю опадів та пониженням температурних показників. На всій території країни завершується збирання технічних культур, та тривають зяблеві обробітки ґрунту. Погодні умови періоду сприяли слабкому живленню шкідників сільськогосподарських культур.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

На 5-31% площ озимих зернових культур південних, центральних та східних регіонів, розміщених після стерньових попередників, живляться личинки (II-III віків) хлібної жужелиці (туруна).

Чисельність шкідника становить 0,5-2 екз. на кв.м, які пошкодили 1-5% рослин. Осередки надпорогової чисельності фітофага локалізовані. Подальший розвиток та шкідливість личинок туруна залежатимуть від погодних умов. Гусеницями озимої совки ІІ покоління на посівах озимого ріпаку та озимої пшениці заселено до 30% площ, середня чисельність – 0,3-2 екз. на кв.м. та пошкоджено 1,5 – 3 (максимум 10% – Сумська обл.) рослин.

У Степу та Лісостепу на розкущених посівах озимих зернових відмічають пошкодження личинками злакових мух 0,3-2% рослин. Скрізь злаковими попелицями, блішками, цикадками та іншими шкідниками було пошкоджено 3-6,2% рослин у слабкому ступені.

Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи – початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними до використання інсектицидів.

Раніше ми повідомляли, як захист озимих залежить від попередника.