Погодні умови другої декади вересня стримували розвиток шкідників
Протягом другої декади вересня погодні умови (різке коливання температури повітря в нічні та денні години, подекуди нічні приморозки на поверхні ґрунту, опади, густі тумани) стримували розвиток та шкідливість спеціалізованих фітофагів.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Повсюди падалицю та ранні сходи озимих колосових культур заселяють та пошкоджують злакові мухи (шведські, чорна пшенична, гессенська), попелиці, цикадки, хлібні блішки.
В Дніпропетровській, Миколаївській, Полтавській, інших областях сходи озимини, після стерньових попередників, в допороговій чисельності заселяють та пошкоджують личинки хлібної жужелиці та гусениці озимої совки.
Для попередження пошкодження сходів цими фітофагами та іншими ґрунтовими шкідниками рекомендовано проводити передпосівну обробку насіння дозволеними препаратами.
За теплої погоди на озимій пшениці у фазі сходи – 3-й листок та порогової чисельності личинок туруна 1-2, на початку кущіння 2-3 і більше та 2-3 екз. на кв.м гусениць озимої совки проводять крайові або суцільні обробки посівів дозволеними до використання інсектицидами.
Нагадаємо, сходи озимого ріпаку на Черкащині локально пошкоджують три фітофаги.