Агрономія

Подекуди фіксують переселення клопа шкідливої черепашки на посіви озимої пшениці

Клоп шкідлива черепашка

У південних областях Степу, осередково Лісостепу в теплі сонячні дні, спостерігається вихід клопа шкідливої черепашки на поверхню листяної підстилки, де їх ураховують по 0,3-2 екз. на кв.м.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Подекуди у Київській, Одеській, Полтавській, Херсонській областях відмічено початок переселення фітофага на посіви озимої пшениці. Шкідник у кількості 0,1, макс. 2 (Херсонська обл.) екз. на кв.м виявлений у прикрайових смугах, що безпосередньо межують з місцями зимівлі.

Шкідником заселено до 10% обстежених площ. Клоп шкідлива черепашка перебуває у задовільному фізіологічному стані.

В подальшому, за настання стійкої теплої погоди з середньодобовими температурами +12…+14°C, максимально +18…+20°C, варто очікувати початок масового перельоту фітофага на площі озимих культур.

Першими пробуджуються та вилітають на посіви самці, а самиці пізніше на 5-7 днів, залежно від погоди. Пошкодження клопами рослин у фазі кущіння спричиняє пожовтіння та відмирання центрального листка, на початку виходу рослин у трубку – загибель центрального стебла.

Нагадаємо, за останні роки помітно побільшало шкідників сільгоспкультур. Раніше повідомлялося, як захистити пшеницю від клопів шкідливої черепашки й личинок хлібного туруна.