Подекуди фіксували вилягання посівів та пошкодження градом
За даними Укргідрометцентру, у липні в Україні середня місячна температура виявилася близькою до норми, кількість опадів – в основному близькою до норми, у багатьох областях центру, заходу та півночі країни – більшою за норму.
Тривалих спекотних періодів не спостерігалося. Зволоження ґрунту в основному відповідало достатнім показникам для усіх сільгоспкультур. Такий характер погоди забезпечив задовільні умови вегетації рослин.
В окремі дні у районах, де відмічалися сильні дощі, зливи та шквали відмічалося локальне вилягання незібраних посівів озимої пшениці та ярого ячменю, створювалися умови для «стікання» зерна ранніх зернових.
У західних, північних та східних областях спостерігалося пошкодження градом посівів озимого ріпаку, соняшнику, кукурудзи, сої та городніх культур. Створювалися умови для поширення грибкових захворювань посівів та несприятливі умови для проведення польових робіт.
У другій половині липня агрометеорологічні умови для вегетації сільськогосподарських культур по території складалися неоднорідні.
У південних областях для пізніх технічних, овочевих та баштанних культур вони були задовільними. У західних областях, де значні дощі відмічалися впродовж 4-6 днів, – малосприятливі для збирання та обмолоту ранніх зернових, достигання зерна, погіршувалася його якість.
В областях Закарпаття та Прикарпаття агрометеорологічні умови були задовільними для вегетації всіх сільськогосподарських культур.
У центральних областях прохолодна дощова погода із високою для липня вологістю повітря створювала значні ризики для якості урожаю ранніх зернових, зокрема почорніння та враження зерна грибковими хворобами, проведення жнив у районах випадіння частих дощів ускладнювалося.
У кінці липня, незважаючи на нерівномірний характер випадіння опадів, на більшості площ під соняшником, кукурудзою, соєю та цукровим буряком запаси продуктивної вологи були достатніми та задовільними, осередки ґрунтової засухи у південних та центральних областях спостерігалися на невеликих площах.
Нагадаємо, на частині посівів проса також фіксують вилягання.