Агрономія

Побудова ефективних карт-завдань без людського чинника неможлива, – агроном

Побудова ефективних карт-завдань без людського чинника неможлива, – агроном

Аграрні технології дуже стрімко розвиваються і на сьогодні за допомогою алгоритмів уже можна побудувати детальні карти-завдання для сільськогосподарської техніки. Втім, поки що немає таких алгоритмів, які б могли врахувати всі локальні особливості поля.

Таку думку висловив головний агроном ТОВ «Захід Агропром» Олег Фурманець у ході Міжнародного практичного форуму DIGITAL FARMING.

За його словами, якщо в господарстві загинула частина посівів, цю ділянку контурно можна побачити на знімках NDVI чи безпілотника. Втім, призначати кожній із цих ділянок особисту роль при виконанні операції може тільки агроном. Виключити із цього процесу людський чинник поки що неможливо.

«У моїй практиці був випадок, коли під час підживлення пшениці з використанням карти-завдання у 30-гетарній зоні, де розвиток посівів був найкращий, алгоритм запропонував внести найвищу дозу азоту, і це було логічно. Втім, я знав, що там було торфовище, на якому в принципі внесення азоту не потрібне», – зауважив Олег Фурманець.

Він також додав, що таких прикладів дуже багато, тому алгоритми, програми-помічники можуть бути лише підказками, втім, аналіз і прийняття рішень завжди залишається за агрономом.

Нагадаємо, зона Полісся найбільше потребує впровадження точного землеробства.