Агрономія

Площа заселення посівів озимої пшениці мишоподібними гризунами становить 6-29%

За даними проведеного моніторингу, встановлено, що у посівах озимої пшениці розміщених попарових попередниках площа заселення мишоподібними гризунами становить 6-29% за середньої чисельності 1-3 жилих колоній на гектар в господарствах Волинської, Одеської, Тернопільської та Херсонської областей.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У посівах озимого ріпаку нараховується 1-3, подекуди в господарствах Черкаської області до 4 жилих колоній на гектар, в них по 2-7 жилих нір на 7-43% обстежених площ.

Наразі незначне збільшення чисельності шкідника спостерігається у посівах багаторічних трав, неорних землях та садах, де не проводились захисні заходи. Так, на 20-67% обстежених площ обліковували 2-4, макс. 5-7 (Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Івано-Франківська, Херсонська, Черкаська обл.) жилих колоній на гектар, з 2-10 жилими норами в кожній.

В подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.

Захисні заходи здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3- 5 колоній на гектарі шляхом внесення в жилі нори дозволенних до використання родентицидів.

Раніше повідомлялося, як боротись із мишополібними гризунами на посівах та які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами.