Агрономія

Підживлення озимих по мерзлоталому ґрунту стартувало в Tekom Agro Group

Підживлення озимих по мерзлоталому ґрунту стартувало в Tekom Agro Group

На полях ТДВ «Чорноморець» та ТОВ «Агрофірма «Південна»», що входять до складу Tekom Agro Group (Одеська обл.) тривають роботи з підживлення озимих по мерзлоталому ґрунту. Зокрема, у ТДВ «Чорноморець» здійснюють азотно-сірчаного підживлення озимої пшениці.

Про це повідомляється на сторінці компанії у Фейсбук.

«Щоб полегшити весняний старт пшениці, ми вже зараз турбуємося про відповідне забезпечення рослин поживними речовинами. Температурний режим дозволяє нам провести якісне підживлення. Агрономи знають, що найбільший вплив на урожайність має азот, далі йдуть сірка, фосфор, калій. Сульфат амонію містить у собі не тільки амонійну форму азоту, а й сірку, що робить його цінним при побудові схеми живлення. Амоній добре доступний рослинам, мало рухливий і не вимивається з ґрунту. Ну, а сірка посилює засвоєння азоту, підвищує стійкість рослин до шкідників, хвороб та несприятливих факторів зовнішнього середовища. Тому при побудові системи живлення ми враховуємо цю особливість»,

– говорить заступник директора з виробництва ТДВ «Чорноморець» Іван Оловацький.

Підживлення озимої пшениці, яка зараз у фазі кущення, азотно-сірчаним мінеральним добривом, в нормі 100 кг/га, в ТДВ «Чорноморець» проводять за допомогою розкидача добрив Amazone.

Також, в агрономічній службі агрооб’єднання Tekom Agro Group зазначають, що перед застосуванням того чи іншого добрива фахівці вивчають загальний стан рослин і потім визначають скільки потрібно дати елементів живлення культурі під плановану врожайність. Адже для ефективного результату рахується кожен елемент витрат на гектар. І мінеральне живлення є одним із таких важелів їх оптимізації та збільшення урожайності.

А в ТОВ «Агрофірма «Південна» на півдні Одещини завдяки короткочасним приморощкам продовжили внесення сухих добрив на посіви озимих культур.

«Зараз вноситься сульфат амонію по озимому ріпаку та озимій пшениці, з нормами 200 кг та 100 кг на гектар відповідно. Сульфат амонію проявляє себе значно краще порівняно з деякими іншими добривами – саме завдяки тим формам, у яких азот і сірка містяться в ньому. А ріпак і озима пшениця це ті культури, які дуже вимогливі до сірки. Та і азот у життєдіяльності озимих займає перше місце серед мінеральних з’єднань. Тому для забезпечення рослин упродовж вегетації сіркою і азотом, їх правильного розвитку та стабільної врожайності ми використовуємо сульфат амонію»,

– говорить головний агроном господарства Руслан Гриценко.

Фахівець наголошує, що станом на 6 січня, посіви перебувають у гарному стані: фаза розвитку озимого ріпаку – до 8 листків, пшениці 5-7 листків.

З 2024 року в агрооб’єднанні Tekom Agro Group запроваджено технологію Verti-till, що тим самим дозволяє нам проводити обробіток ґрунту не перевертаючи його, але при цьому руйнуючи поверхневі ущільнення та залишаючи пожнивні рештки на поверхні ґрунту, а це в подальшому запобігає випаровуванню вологи. А сульфат амонію, як відомо, відносно малорухливий і не вимивається з ґрунтів в умовах нормального зволоження. То ж це забезпечить високу засвоюваність рослинами і пролонговану дію.

Нагадаємо, найгірший стан посівів озимих у східних регіонах України.