Перезимівля озимих на Черкащині пройшла успішно
Тепла зима з середньою температурою повітря на 3°С вище норми та морозами не нижче 18°С на Черкащині сприяла вдалій перезимівлі озимих. Завдяки сплескам «квітневого» тепла навіть покращився фазовий розвиток та добре розвивалася коренева система. Результати відрощування озимих рослин, що були взяті агрометеорологами області 25 січня на тестових полях, підтвердили успішність перезимівлі – пошкоджених та загиблих рослин виявлено не було.
Про це інформує Черкаський обласний центр з гідрометеорології.
За агрометеорологічними розрахунками, на час відновлення вегетації близько 5% озимини вийдуть із зими в незадовільному стані, що в рамках природного фону. Тож на площі до збирання необхідно орієнтуватися на засіяні восени.
«Збереження потенціалу майбутнього врожаю великою мірою буде залежати від весняного підживлення посівів та обробки проти хвороб і шкідників, ймовірність розвитку та шкодочинності яких є значною», – ідеться в повідомленні.
Умови для формування вологозапасів цього року в області складаються дуже сприятливо. Адже, завдяки достатній кількості опадів та теплій зимі, яка стримала промерзання ґрунту, значна кількість опадів та талих вод, не стікали в річки та низини, а поглиналися ґрунтом.
За зимовим визначенням запасів вологи, вологозапаси у метровому шарі ґрунту були найвищими за останні 30 років. На початок весни вони скрізь очікуються оптимальними в межах – 145-220 мм.
Нагадаємо, підвищення температури повітря порушило зимовий спокій озимих.