Перезимівля озимини – важливе питання для агронома
Згідно з моніторингом Держпродспоживслужби, станом на початок січня погодні умови в Україні є задовільними для перезимівлі озимих зернових, однак малосприятливими для їх загартування.
Фітосанітарні інспектори встановили, що озимі зернові, які були посіяні пізніше допустимих строків, на кінець грудня утворили третій листок і почали кущитися, а на площах ранніх та оптимальних строків посіву утворили в середньому два стебла.
Погодні умови на переважній більшості території країни сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів.
Зокрема, в озимих посівах майже усіх регіонів нараховується одна-дві, а в полях Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської областях – до трьох жилих колоній гризунів на гектар. У цих областях гризуни пошкодили 1-2% рослин озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.
Загроза зростання чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжать розмноження.
Стан озимих культур та інтенсивність поширення шкідників визначатимуть не лише погодні умови, а й система догляду та захисту посівів. Від агрономів залежатиме вчасне відновлення озиминою весняної вегетації та якість нового врожаю.
Секрети своєї майстерності агрономи успішних українських господарств розкриють на Всеукраїнській конференції «День Агронома», яку журнал The Ukrainian Farmer проведе 6-7 лютого 2019 року в Києві.
На конференції «День Агронома» обговорюватимуться такі актуальні питання:
– агрономічна майстерність як основа успіху аграрного бізнесу;
– як отримувати стабільні та високі врожаї сільгоспкультур;
– секрети збільшення продуктивності зернових сівозмін;
– успішна підготовка до весняної посівної кампанії;
– особливості весняного догляду за озимими культурами;
– максимальне використання доступної вологи;
– нюанси ведення органічного землеробства;
– як збільшити прибутковість кожного засіяного гектара;
– на чому заробити в 2019 році
та багато інших цікавих тем.
Детальніше про конференцію читайте тут.
Додати коментар