Озимі на Львівщині перебувають у стані неглибокого зимового спокою
З 9 до 15 січня на Львівщині спостерігали чергову зміну погодних умов: плюсові температури, відзначені в перші дві доби періоду, змінилися на мінусові. Озимі перебувають у стані неглибокого зимового спокою.
Про це інформують в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН.
Середньодобові температури повітря були в межах -2,5…6,6 °С і на 2,7…11,0 °С перевищили кліматичні показники (-4,4 °С у І та -5,2 °С ‒ ІІ декадах січня). Максимальна температура повітря сягала позначки 10,5 °С (9.01), мінімальна дорівнювала -5,0 °С (14.01).
Опади в вигляді дощу та снігу випали в кількості 13,0 мм. Сніговий покрив утворився на талому ґрунті 10.01. На 14.01 його висота на полях під озимими становила 8‒10 см. 15.01 також сніжило.
У І декаді січня середньодобова температура повітря дорівнювала 2,3 °С й перевищила норму на 6,7 °С, опадів випало 16,2 мм (116% норми).
На глибині залягання вузла кущіння зернових утримуються плюсові температури: через зазначену вище висоту снігу, не надто низькі мінусові температури не проникають до поверхні ґрунту, який залишається талим.
Такі чинники впливають на швидке використання запасів цукрів на дихання, їх вміст значно знижується, що призводить до виснаження рослин. В зоні ризику є посіви ранніх строків сівби зернових та загущені, які за цих умов можуть швидше пошкоджуватися сніговою пліснявою. Стан рослин залежатиме від подальшого перебігу погодних умов, а це вимагає ретельного їх моніторингу.
Нагадаємо, через незвичайно теплу погоду озимі на Запоріжжі практично не були у стані зимового спокою.