Агрономія

Озиму тверду пшеницю варто сіяти розміщувати по чорному пару

Озиму тверду пшеницю варто сіяти розміщувати по чорному пару

Озима пшениця твердих сортів вирізняється підвищеною вимогливістю до попередників. Найвища урожайність цієї культури може сформуватися тільки по чорному пару.

За умови забезпечення достатньою кількістю вологи в ґрунті перед сівбою добрими попередниками для неї можуть бути горох на зерно, однорічні та багаторічні трави першого укосу.

У більшості років після багаторічних трав (люцерна, еспарцет) урожайність її буде на 5-7 ц/га нижчою, але якість зерна за своєчасного збирання врожаю формується дуже висока.

Практично непридатними попередниками для розміщення пшениці твердої озимої є кукурудза на силос, озимий та ярий ріпак, гірчиця, оскільки ці культури дуже чутливі до мінерального живлення і у великій кількості виносять поживні речовини з ґрунту.

Такі попередники можуть бути використані лише у сприятливі за зволоженням роки та за умов обов’язкового внесення необхідного складу та кількості мінеральних добрив.

Науково-практичний досвід вирощування пшениці твердої озимої показує, що стерньові попередники під цю культуру вкрай несприятливі за рахунок значного зниження врожаю зерна та його якості, ураження посівів кореневими та фузаріозними гнилями, пошкодження туруном і дротяниками.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!